Teplé filmy v kinách!

14.09.2012

Možno sa to nezdá, ale i v bežnej distribúcii je možné vidieť niekoľko filmov, ktoré sú viac či menej queer. Tak nesťahujte, choďte radšej do kina!...

Parade

Srdjan Dragojevic, Chorvátsko, Juhoslávia, Maďarsko, Nemecko, Slovinsko, 2011

v kinách od 13. 9.

Radmila a Mirko tvoria mladý a úspešný homosexuálny pár a boli by šťastní kdekoľvek - okrem Srbska. Snažia sa žiť diskrétne, ale každý deň musia znášať urážky od homofóbnej väčšiny. Mirko je aktivistom za práva gayov a jeho snom je zorganizovať prvý úspešný pochod Pride v Belehrade. Roku 2001 je jeho sen takmer "nesplniteľnou misiou", jeho pokus skončil krviprelievaním. O desať rokov neskôr nie je situácia o nič lepšia - nacionalistickí a neonacistickí organizátori pripravujú ďalší masaker v prípade, že by sa opäť konal pochod gayov, polícia odmieta poskytnúť účastníkom ochranu. Radmila - v snahe udržať si svojho priateľa a presadil svoje zásady - je pripravený podniknúť zúfalé opatrenia.

trailer

 

Anjeli

Róbert Šveda, SK, 2012

v kinách od 3. 5. 2012

Keď sa úspešný divadelník Michal dozvie, že trpí nevyliečiteľnou chorobou, rezignuje na všetko a odchádza na opustenú chatu, aby tam napísal knihu spomienok. Spoločnosť mu robia len jeho životná láska a ošetrovateľka. Vypätú atmosféru naruší príchod charizmatického cudzinca, ktorý sa až príliš zaujíma o Michala. Druhý film režiséra Róberta Švedu je komorným príbehom o nenávratných osudových zvratoch, potrebe ľudskej blízkosti a čakaní na zjavenia.

trailer